TR | EN

Tav Dolabı

Krom tav dolabı tabaklama işlemlerinin son etabında kullanılmaktadır. Temel olarak ısıtma, toz toplama, nemlendirme işlemleri yapılır.
Isıtma: Hava ısıtma tankı içerisinde bulunan transfer yağı, rezistanslar ile ısıtılır. Fan motoru ile sirküle edilen hava, bu tankın içinden geçerken, ısınır ve sirkülasyona devem eder.

Ekipmanları:
1) Isıtma Tankı
2) Rezistans (Paslanmaz Çelik)
3) Manuel Sıcaklık Ayar Şalteri
4) Hava Tahliye Borusu

Toz Toplama: Toz toplama tankı içerisine yerleştirilmiş bir partikül filtresi vardır. Fan motoru ile sirküle edilen hava içerisinde bulunan partiküller, filtre tarafından yakalanır ve sirkülasyona devam eder. Temizlenmiş hava sisteme dâhil edilmiş olur.

Ekipmanları:
1) Hava Sirkülasyon Fan Motoru
2) Fan Haznesi
3) Toplama Siklonu


Nemlendirme: Tank içerisinde bulunan su, nozül meme ile belirlenen aralıklarda dolap içerisine püskürtülür.

Ekipmanları:
1) Nemlendirici Giriş Bağlantısı
2) Selenoid Valf
3) Su Tankı
4) Su Seviye Borusu
5) Su Giriş Vanası

Tav Dolabı Kapasitesi: Tav dolabının kullanılabilir hacmi, yarım hacimdir. Kullanılacak deri adedi kullanıcı ve işlenti türüne göre değişiklik göstermektedir.

Ana Gövde Malzemesi: İç gövde komple paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Bu sayede düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Dolabın cidarı ısı izolasyonu için cam pamuğu ile kaplanır. Üst kaplama yine paslanmaz çelik malzemeden yapılmaktadır. Komple gövde iç-dış saçı AISI-316 kalite paslanmaz çeliktir.

Raf ve Takozlar: Raflar, dolabın iç yüzeyine boydan boya konumlandırılmıştır. Paslanmaz çelik saçın “V” şeklinde kıvrılması ile oluşturulur. Dolap içerisinde 4 adet kullanılmaktadır.

Takozlar, firmamızda uygun kıvırma işlemleri ile yapılır. Paslanmaz çelik malzemedir. Dolap içerisinde bulunan rafların arasına konumlandırılır.

Yükleme / Boşaltma Kapağı: Tav dolabı kapak imalatında kullanılan malzeme AISI-316 kalite paslanmaz çeliktir. Manuel olarak eksantrik kolların sağa ve sola çevrilip, kapağın yana kaydırılması ile açılıp kapanmaktadır. Sızdırmazlık ise üst kapakta bulunan özel imalat kauçuk lastiklerin, eksantrik sıkma kolları ile kapak şasesine yaptığı baskı ile sağlanmaktadır.

Şase: Tav dolabı; sağlam, boyanmış, çelik konstrüksiyon üzerine oturtulmaktadır. Şase üzerinde güvenlik bariyeri mevcuttur.

Elektrik Motoru: Kapasite ile uyumlu olarak 7,5kW elektrik motoru seçimi yapılmaktadır. Fan motoru gücü 1,5KW’tır.

Redüktör: Komple HİSAR imalatı olan açık tip redüktör kullanılmaktadır. Redüktör kasnak ve kayış yardımıyla ana gövdeye aktarma yapar.

Kasnak ve Kayışlar: Dolap kasnağı, alüminyum malzemeden ve 6 parçadan oluşur. Kasnak üzerine 3 adet kayış takılır.

Dolap Devri: Frekans(Hız) kontrol cihazı kullanılmaktadır. 5-16 d/d arasında devir ayarı yapılabilmektedir.

Rulman / Yatak: Dolap imalatında rulmanlı yatak kullanılmaktadır. Rulmanlar, ağır hizmet tipi oynak makaralıdır.

Fren: Özel imalat pnömatik fren kullanılmaktadır. Dolabın istenilen konumda durmasına olanak sağlar.

Yumuşak Kalkış: Dolabın yumuşak kalkışı kullanılan Frekans (Hız) kontrol ünitesi ile sağlanır. Yumuşak kalkış; vuruntulu çalışma ve motorun aşırı yüklenmesini engeller.

Kontrol Paneli: Kontrol paneli IP65 koruma sınıflandırması ve güvenlik standartlarına göre üretilmiştir. Panel üzerinden zaman, sıcaklık ve döngü ayarlamaları yapılabilir.

“Deri makinalarında dünya standardı”

Sosyal Medyada Biz!