TR | EN

Polyester Mikser

Deri işlentilerinde kimyasal reaksiyonun gerçekleşmesi için gerekli mekanik etkiyi sağlamak amacıyla kullanılan makinelerden birisi de mikserlerdir. Tabaklama mikseri içerisindeki spiraller sayesinde deriyi yukarı doğru hareket ettirilmekte ve tekrar yukarıdan aşağı doğru hareket etmektedir. Mikserler de derilerin yüklenmesi ve boşaltılması üst tarafta bulunan açıklıktan yapılmaktadır. Boşaltma da mikser dönme yönüne aksi yönde çevrilerek yapılmaktadır. Mikserin tabanında delikli bir filtre vardır. Bu delikli filtre yardımı ile mikser içindeki flote sirkülasyonu yapılmaktadır.

Polyester Mikserlerde yapı malzemesi olarak özel tip polyester kullanılmaktadır.

Mikserlerin avantajlı yönleri; az yer kaplamaları, yerinin değiştirilebilir olması, yükleme ve boşaltılmasının kolay olması, daha az güç kullanılması ve derinin zarar görmemesi olarak sıralanabilir.

Mikser Kapasitesi: Polyester mikser ana gövdesi yatayla 15 derecelik bir açıya sahiptir. Sahip olduğu bu açı ile polyester mikser ana gövdesi ağız kısmı taşma seviyesine kadar su alma kapasitesine sahiptir. Polyester mikserimizi çeşitli kapasite ve ölçülerde üretmekteyiz.

Mikser Gövdesi: Ana gövde homojen polyester karışımı ile imal edilmiş hava boşluksuz, esnemeyen kompozit malzemedir. Yüksek güvenlikli elyaf kat sayısı kapasiteye göre değişmektedir. Ana gövde imalatının her aşamasında torna görmekte ve kusursuz bir dengeye sahip olmaktadır. Ana gövde iç helezonları da tamamen polyesterden işlenmiş olup, gövde ile gizli atılan perçinler ve üzerine işlenen elyaf katlar ile sabitlenmektedir.

Şase: Şase IPN profilden imal edilmektedir. Korozyonu engellemek amacıyla astar ve epoksi boya ile boyanmaktadır. Şase; arka ve ön ayakların bütünlüğünü sağlamaktadır. Arka ve ön ayaklar ise çelik saçtan imal edilmektedirler.

Ring: Polyester mikser ringi çelik, ring yatağı ise ana gövde üzerinde polyester malzemeden imal edilmektedir. Ring torna edildikten sonra özel imalat cıvatalarla yatağa bağlanır.

Toplar: Mikser topları sağ ve solda olmak üzere 2 adettir. Çelik mil üzerine sıkı geçme kestamid malzeme olarak imal edilir. Ağır hizmet şartlarına uygun dizayn edilmiştir.

Ana Gövde Yataklaması: Mikser çelik ana milinin yataklaması özel imalat döküm yatak içerisine yerleştirilmiş 2 adet ağır hizmet tipi rulman ile sağlanmaktadır.

Ana Gövde Sızdırmazlığı: HİSAR tarafından dizayn edilen komple arka yataklama sisteminde bulunan salmastra ve viton keçeler ile sızdırmazlık sağlanmaktadır.

Tesisat / Sirkülasyon Sistemi: Tesisat paslanmaz çelik borulardan oluşmaktadır. Sistem vanalar ve pompa ile tamamlanmaktadır. Opsiyonel olarak manuel vanalar yerine pnömatik aktüatörlü vanalar kullanılabilmektedir.

Pompa: Miksere sıvı alma-boşaltma ve sirkülasyon işlemleri monopomp ile sağlanmaktadır.

Filtreler ve Drenaj: Mikser ana gövde iç kısım tabanında polyester malzemeden imal edilmiş, yüksek dayanım değerlerine sahip kalınlıkta özel imalat filtre bulunmaktadır. Filtre temizliğini kolayca yapabilmek için orta kısmında sökülebilir kapağı mevcuttur. Ayrıca gövde üzerinde bulunan bir adet drenaj kapağı ile suyun boşaltılması sağlanmaktadır.

Elektrik Motoru: Elektrik motor gücü kapasiteye göre belirlenir. Enerji tasarrufu amaçlanarak, üst verimlilik gruplarından seçim yapılır.

Redüktör: Ağır hizmet tipi, ayaklı ve motor bağlantılı planet tipi redüktör kullanılmaktadır.

Mikser Devri: Mikser devri, kapasite ve işlenti türüne göre belirlenen 2 değer arasında herhangi bir değere Frekans(Hız) kontrol ünitesi yardımı ile ayarlanabilir.

Koruyucu Ekipmanlar: Operatör güvenliğini sağlamak amacıyla dişli ve topların etrafına muhafazalar eklenmiştir. Ayrıca su sıçramasını engellemek için drenaj kapağı hizasına su kanalı konulmaktadır.

Kontrol Panel Ekipmanları:
  • Acil Durdurma Butonu
  • Ana Güç Şalteri
  • Frekans (Hız) Kontrol Ünitesi
  • Dokunmatik (PLC) Kontrol Paneli

“Deri makinalarında dünya standardı”

Sosyal Medyada Biz!