TR | EN

Paslanmaz Çelik Mikser

Deri işlentilerinde kimyasal reaksiyonun gerçekleşmesi için gerekli mekanik etkiyi sağlamak amacıyla kullanılan makinelerden birisi de mikserlerdir. Tabaklama mikseri içindeki spiraller yardımıyla deriyi yukarı doğru hareket ettirilmekte ve tekrar yukarıdan aşağı doğru hareket etmektedir. Mikserler de derilerin yüklenmesi ve boşaltılması üst tarafta bulunan açıklıktan yapılmaktadır. Boşaltma da mikser dönme yönüne aksi yönde çevrilerek yapılmaktadır. Mikserin tabanında delikli bir filtre vardır. Bu delikli filtre yardımı ile mikser içerisindeki flote sirkülasyonu yapılmaktadır.

 

Paslanmaz Çelik Mikserlerde yapı malzemesi olarak özel tip çelik kullanılmaktadır.

Mikserlerin avantajlı yönleri; az yer kaplamaları, yerinin değiştirilebilir olması, yükleme ve boşaltılmasının kolay olması, daha az güç kullanılması ve derinin zarar görmemesi olarak sıralanabilir.

Mikser Kapasitesi: Krom mikser ana gövdesi yatayla 15 derecelik bir açıya sahiptir. Sahip olduğu bu açı ile krom mikser ana gövdesi ağız kısmı taşma seviyesine kadar su alma kapasitesine sahiptir. Krom mikserimizi çeşitli kapasite ve ölçülerde üretmekteyiz.

Mikser Gövdesi: Ana gövde ve iç kısımda bulunan helezonlar komple AISI-316L kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Isı yalıtımı sağlamak amacıyla istenildiği takdirde ana gövde polyester ile kaplanır.

Şase: Şase IPN profilden imal edilmektedir. Korozyonu engellemek amacıyla astar ve epoksi boya ile boyanmaktadır. Şase; arka ve ön ayakların bütünlüğünü sağlamaktadır. Arka ve ön ayaklar ise çelik saçtan imal edilmektedirler.

Ring: Paslanmaz Mikser ringi çelik malzemeden imal edilmektedir. Torna edildikten sonra ana gövde ile birleşimi yapılır.

Toplar: Mikser topları sağ ve solda olmak üzere 2 adettir. Komple çelik veya çelik mil üzerine sıkı geçme kestamid malzeme olarak imal edilir. Ağır hizmet şartlarına uygun dizayn edilmiştir.

Ana Gövde Yataklaması: Mikser çelik ana milinin yataklaması özel imalat döküm yatak içerisine yerleştirilmiş 2 adet ağır hizmet tipi rulman ile sağlanmaktadır.

Ana Gövde Sızdırmazlığı: HİSAR tarafından dizayn edilen komple arka yataklama sisteminde bulunan salmastra ve viton keçeler ile sızdırmazlık sağlanmaktadır.

Tesisat / Sirkülasyon Sistemi: Tesisat paslanmaz çelik borulardan oluşmaktadır. Sistem vanalar ve pompa ile tamamlanmaktadır. Opsiyonel olarak manuel vanalar yerine pnömatik aktüatörlü vanalar kullanılabilmektedir.

Pompa: Miksere sıvı alma-boşaltma ve sirkülasyon işlemleri monopomp ile sağlanmaktadır.

Filtreler / Drenaj: Mikser ana gövde iç kısım tabanında AISI-316L kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş filtre bulunmaktadır. Filtre temizliğini kolayca yapabilmek için orta kısmında sökülebilir kapağı mevcuttur. Ayrıca gövde üzerinde bulunan bir adet drenaj kapağı ile suyun boşaltılması sağlanmaktadır.

Elektrik Motoru: Elektrik motor gücü kapasiteye göre belirlenir. Enerji tasarrufu amaçlanarak, üst verimlilik gruplarından seçim yapılır.

Redüktör: Ağır hizmet tipi, ayaklı ve motor bağlantılı planet tipi redüktör kullanılmaktadır.

Mikser Devri: Mikser devri, kapasite ve işlenti türüne göre belirlenen 2 değer arasında herhangi bir değere Frekans(Hız) kontrol ünitesi yardımı ile ayarlanabilir.

Koruyucu Ekipmanlar: Operatör güvenliğini sağlamak amacıyla dişli ve topların etrafına muhafazalar eklenmiştir. Ayrıca su sıçramasını engellemek için drenaj kapağı hizasına su kanalı konulmaktadır.

Kontrol Paneli Ekipmanları:
  • Acil Durdurma Butonu
  • Ana Güç Şalteri
  • Frekans (Hız) Kontrol Ünitesi
  • Dokunmatik (PLC) Kontrol Paneli

“Deri makinalarında dünya standardı”

Sosyal Medyada Biz!