TR | EN

Pervane

Pervaneler; içerisinde flote ile birlikte derilerin hareket ettirildikleri yarım silindir şeklindeki sistemlerdir. Karıştırma işlemi kanatlarla yapılmaktadır. Polyester pervanelerin üstün yönleri ise derilerde yırtılma olmaz. Malzemenin verilmesi ve işlemlerin kontrolü kolay olur. Pervanelerin kurulumu yüksek olanlarda boşaltma suyu kolay akıtılır. Altına konan tekerlekli nakil arabaları ile taşıma işlemi kolaylaştırılmış olur.
Ana Gövde: Ana gövde homojen polyester karışımı ile imal edilmiş hava boşluksuz, esnemeyen bir kompozit malzemedir. Kendi kalıplarımızda ürettiğimiz ana gövdemizin standart kapasite ölçüleri 5Ton, 10Ton, 15Ton, 25Ton dur. Bu ölçüler haricinde ara ölçülerde kolaylıkla imal edilebilir.

Kanatlar: Pervane kanatları; Batı Afrika’dan ithal kimyasal maddelere dayanıklı tropik ağaçlardan imal edilmektedir. Paslanmaz çelik aynalar ile sabitlenen iroko kanatlar, gizli konumlandırılmış takviye cıvatalar ile kuvvetlendirilmiştir. Ağacın daha uzun ömürlü olmasını sağlamak amacıyla koruyucu cila ile kaplanmaktadır.

Ayaklar: Pervane ayakları çelik malzemeden imal edilmektedir. Korozyona karşı dayanımı arttırmak için sıcak daldırma galvanizleme işlemine tabi tutulmaktadır. Böylelikle iç ve dış yüzeyleri komple korozyona karşı dayanım göstermektedir.

Ana Gövde Yataklaması: Gövde mili özel imalat çelik yataklama ile ayaklara bağlanır. Gövde mili, gövde yan sacına bağlıdır ve ana gövdeye cıvatalar ile sabitlenmiştir.

Hidrolik Sistem: Polyester pervane ana gövdesinin devrilmesi 2 adet piston ile sağlanmaktadır. Hidrolik üniteye bağlı pistonların kontrolü, kontrol paneli üzerindeki butonlarla yapılmaktadır. Hidrolik açılıp kapanan boşaltma vanaları da üniteye dâhil edilmiştir. Ünite tankı ve hidrolik bağlantı boruları paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Güvenliği sağlamak amacıyla sistem üzerinde emniyet valfleri mevcuttur.

Havuz Filtrasyonu: Akışkan filtrasyonunu sağlayan filtreler tabanda bulunmakta olup, asit ve kimyasallara karşı dayanıklı yüksek kalite plastik malzemeden imal edilmektedir. Filtrelerin monte edildiği şase paslanmaz çeliktir ve kolay sökülüp takılma özelliğine sahiptir.

Havuzun Drenajı: Mikser çelik ana milinin yataklaması özel imalat döküm yatak içerisine yerleştirilmiş 2 adet ağır hizmet tipi rulman ile sağlanmaktadır.

Tahliye Borusu: Pervane havuzunun yan filtresi ile yan duvarı arasına taşma borusu yerleştirilmiştir. Ucuna takılacak esnek bir hortum ile drenaj kanalına bağlantısı yapılabilir.

Koruyucu Ekipmanlar: Pervane kanadının dönme esnasında meydana getirdiği su sıçramalarını engellemek amacıyla pervanenin arka kısmına polyester malzemeden koruyucu ekipmanlar dizayn edilmiştir. Aynı zamanda motor ve şanzımanı sudan korumak amacıyla muhafazalar bulunmaktadır.

Kontrol Paneli Ekipmanları:
  • Acil Durdurma Butonu
  • Zamanlayıcı
  • Start-Stop Butonu
  • Acil Durdurma Butonu
  • Pervane Aşağı-Yukarı Butonu
  • Vana Açma-Kapama Butonu
  • Otomatik-Manuel Kullanım Anahtarı

“Deri makinalarında dünya standardı”

Sosyal Medyada Biz!